Read more »

"/> Balık kokusu nasıl geçer - Guzyeli.com

Balık kokusu nasıl geçer

balikz

Balık Kokusuna Muhtelif Çözümler

Evlerde balık pişirmek her ne kadar keyifli olsa da ardından bırakmış olduğu ağır kokuları gidermek pek kolay olmamaktadır. Pencereler açılarak evi havalandırmak veya aspiratörü çalıştırmak çoğu zaman yeterli gelmemektedir. Balık kokusuna muhtelif çözümler ile evde koku olacak diye balık pişirmekten vazgeçmeye bilirsiniz.

Kokuyu Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

Tavada kızmış yağın içerisine 4-5 dilim limon koyarak kötü kokuyu engelleyebilirsiniz. Balık kokusuna muhtelif çözümler ise oldukça fazladır bunlar; ızgaradaki balıkların arasına defneyaprakları yerleştirilebilir, kızartma yağının içerisine birkaç dal maydanoz atılması etkili olur, balık pişirirken bir köşede kokulu mum yanabilir, ocağın en küçük gözünün üzerinde küçük bir porselen fincan içerisinde toz şeker eriterek kokuyu dağıtabilirsiniz.

Kokudan kurtulmanın diğer bir pratik yolu ise ocakta limon kabuğu yakılmasıdır. Balık pişirme işlemi bittikten sonra tercih edeceğiniz hoş kokulu bir tütsü yakılabilir, teflon tavada kuru çay kavurarak biraz duman çıkar fakat kötü kokunun alınmasına yardımcı olacaktır. Balığınızı kızartırken bir tencerede ise sirkeli su kaynatırsanız kokuyu almaktadır. Balığı kızarttıktan sonra mutfakta bir tencere içine su koyunuz ve suyun içerisine biraz sirke ya da limon suyu ve hoş bir koku vermek için de çubuk tarçın, defneyaprağı ve karanfil ekleyerek kaynatınız. Bu mutfağındaki balık kokusunu alarak güzel kokmasına yardımcı olacaktır. Ellerinizden balık kokusunu gidermek istiyorsanız sirke dökerek ellerinizi ovalamalısınız.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*