Read more »

"/> bol köpüklü ayran nasıl yapılır - Guzyeli.com

Bol Köpüklü Ayran Nasıl Hazırlanır

ayran

Sıcak mevsimlerde özellikle çok sık bir şekilde ayran tüketimi olur. Hem ferahlatıcı hem de rahatlatıcı etkisi vardır. Ayran besleyici özelliği fazla olan bir içecek olduğundan hemen her yemeğin yanında tüketilebilir. Bol köpüklü ayran nasıl hazırlanır bunun için ayranınızı hazırlarken birkaç püf noktaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayran küçük büyük herkesin severek içtiği içeceklerden biridir. Bunu lezzetlendirmek ise tamamen size kalmıştır. Kendi tercihinize göre lezzetlendirip sunum yapabilirsiniz.

Ayran yoğurt, su ve tuz karışımdan elde edilen sağlıklı bir içecektir. Fakat ayranın daha çok köpüklü olmasını istiyorsanız bir miktar süt katmanız gerekir. Süt çalkalandıkça köpürecektir ve yaptığınız ayran içerisinde olduğunda da ayranınızın bol köpüklü olmasını sağlayacaktır. Konuklarınıza bol köpüklü bir ayran yapmak için yoğurt, süt, tuz ve soğuk suyu bir kabın içine alıyorsunuz. Daha sonra bir çırpıcı yardımı ile malzemeleri çırpıyorsunuz. Siz çırptıkça ayranın köpürdüğünü göreceksiniz.

Dilerseniz daha soğuk olması için içerisine buz kalıpları atabilirsiniz. Ayranınızı hazırladıktan sonra birkaç saat buzdolabında bekletmelisiniz. Daha lezzetli ve soğuk bir içecek haline gelecektir.

Bol köpüklü ayran nasıl hazırlanır diğer bir yöntem ise tercih edilen süt yerine soda kullanabilirsiniz. Soda köpüren bir içecek olduğundan ayranında köpürmesini sağlayacaktır. İlk yöntemdeki süt yerine soda tercih ederek ayranınızın bol köpüklü olmasını sağlayabilirsiniz. Sodayı koyduğunuz ayranınızın asitli olmaması içinse bir iki saat buzdolabında bekletmeniz yeterli olacaktır.

Ayran sevilen bir içecek olduğundan lezzeti size kalmıştır. Bazıları ayran içerisine birkaç dal taze nane atarak aromalı olmasını tercih edebilirler. Hem sağlık açısından hem de doğal bir içecek olmasından tercih edilir ve tüketilir. Her yemeğin yanında ya da sıcak günlerde konuklarınıza bol köpüklü ayran ikram edebilirsiniz.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*