Read more »

"/> Gömlekler Nasıl Temizlenir? - Guzyeli.com

Gömlekler Nasıl Temizlenir?

gomlek

Severek giyilen gömlekler zamanla kullanımdan ve yıkamadan dolayı yıpranabiliyor. Gömleklerinizi yıkama talimatına göre yıkadığınızda daha uzun süre kullanabilirsiniz. Gömlekler nasıl temizlenir, sıkça rastlanılan sorulardan biridir. Özellikle narin kumaşlardan üretilen gömleklerin temizlenmesinde dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Gömlek temizliği eğer ipek bir kumaştan üretilen bir gömlek ise ipeğin elde ve soğuk su ile yıkanması önerilir. Granül sabun kullanılarak ipek gömleklerin temizliği sağlanır. Ayrıca durulama yaptıktan sonra bir kez daha durulama yapılarak su içerisine birkaç damla sirke damlatılmalıdır. Böylece sabun artıkları gömlek üzerinden arındırılır ve ipeğin zarar görmesi engellenir.

Çok fazla sıkma yerine hafif bir şekilde sıkıp suyunun süzdürülmesi gerekir. Ütüleme işleminde ise nemli bir tülbent kullanılarak yapılması ipeğin zarar görmesini engeller. Keten gömlekler aslında temizlenmesi en kolay gömleklerdir. Fakat keten gömleklerinde yıkama talimatlarına uygun şekilde yıkanması gerekir.

Kullanılan deterjanın gömleklerinize uygun olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Ütüleme yaparken düşük ayar kullanmanız en sağlıklısı olacaktır. Gömleklerin temizliğinde ayrıca yaka çok önemlidir. Beyaz gömleklerde yaka kısmına ağartıcı ya da leke çıkarıcı kullanabilirsiniz. Bu işlemi kullanılan ürünü sulandırarak yapmanız daha doğru olur. Yaka kısımlarını ve manşet kısımlarını daha sonra kolalayarak ilk günkü gibi sert durmasını sağlayabilirsiniz.

Gömlekler nasıl temizlenir ve ne ile temizlenmesi gerekir, bunun için satın aldığınız gömleğinizin yıkama ve ütüleme talimatlarına dikkat etmelisiniz.

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*