Read more »

"/> Google adsense üyeliği - Guzyeli.com

Google Adsense Üyeliği nasıl açılır

googlee

Google Adsense var olan web sayfanızda Google reklamları alarak, bu reklamların tıklanma sayısına göre reklam geliri elde edebileceğiniz bir sistemdir. İyi kurgulanmış, özgün, zengin içerikli bir siteniz yada bloğunuz varsa Google Adsense ile oldukça iyi gelirler elde edebilmeniz mümkündür.

Peki, Google Adsense nasıl çalışır? Günümüzün en büyük internet arama motoru olan Google’ın Google Adsense sistemine üye olabilmek için öncelikle bir internet sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Böyle bir siteye sahipseniz Google Adsense sayfasını açıp istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlamalısınız.

Başvurunuzu takip eden ortalama bir aylık bir süre zarfında siteniz Google’ın ilgili departmanları tarafından özellikle yoğunluğu ve popülerliği açısından incelemeye alınmaktadır. İnceleme ve değerlendirme sonucu başvuruda belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilecektir. Eğer siteniz yasadışı, yanıcı patlayıcı madde, spam vb. içerikler taşımıyorsa değerlendirmeler genellikle olumlu sonuçlanmaktadır.

Üyeliğiniz onaylandıktan sonra hesap ayarlarından ödeme alacağınız yöntemi belirlemeniz gerekmektedir. Burada verdiğiniz adresin doğru olmasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü hesap aktivitesinin sağlanabilmesi için Google tarafından verdiğiniz adrese kod içeren bir kart gönderilecektir.

Ödemelerinizin aksamaması için bu kod ve hesap numaraları birlikte girilmelidir. Daha sonra Adsense hesabınıza giriş yaparak sitenizde çeşitli boyutlarda reklam alanları oluşturmalı ve ilgili kodları buralara yapıştırmalısınız. Birkaç dakika içerisinde reklamlar görülmeye başlayacaktır.

Bu sistemde reklam vermek isteyenler Google Adwords sitesini, reklamları yayınlamak isteyenler Google Adsense sitesini kullanmaları gerekmektedir.

Sitenizde görülmeye başlanan reklamlar ziyaretçiler tarafından tıklandıkça Google tarafından hesabınıza belirli bir komisyon yatırılmaktadır. Mesela bir tıklanma bedeli 1,00 TL olan bir reklamda site sahibi 70 kuruş gelir elde edebilmektedir.

Birçok site sahibi bu sistemde oldukça ciddi gelirler elde etmektedirler. Sistemi doğru bir şekilde kullanıp yasadışı yollara girmediğiniz sürece istikrarlı ve artan bir gelire sahip olabilirsiniz.

Sitenizde yayınlanacak olan reklamlar rastgele seçilmemektedir. Sitenizi inceleyen Google kategorinize uygun reklamlar yayınlamaktadır. Yani sizin bir beyaz eşya siteniz varsa burada bal reklamları yayınlanmayacaktır.

Sonuç olarak günümüzde internetin ve sosyal medyanın gücünü yakından takip eden büyük ve küçük firmaların birçoğu reklam harcamalarını büyük ölçüde internete yönlendirdiği dolayısı ile Google Adsense sisteminin ne kadar gerekli olduğu ayrıca sistemin reklam verenler ile reklamı yayınlayanlar arasında bir tür aracılık hizmeti yaptığını söyleyebiliriz.

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler : , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*