Read more »

"/> Google Interneti Dunyaya yaymak için Gökyüzüne Balon Gonderdi - Guzyeli.com

Google Interneti Bütün Dunyaya Yaymak Için Gökyüzüne Balon Gonderdi.

googlesGoogle Interneti Bütün Dunyaya Yaymak Için Gökyüzüne Yeni Zellendadan Test Balonu Gonderdi.

Telegraph’ın haberine göre; Google’nin önünde engelleri kaldırmak için Loon Projesi’ni hayata geçirdi. Bunun için test amaçlı olarak Yeni Zelanda’nın güneyinden gökyüzüne 30 balon bırakıldı.balon

Bu balonlar, radyo anteni, bilgisayar, yükseklik kontrol sistemi ve güneş panellleri gibi gereçlerle yüklü. Amaç, balonlar sayesinde dünyanın her yerinde internete erişimi sağlamak.

Google yetkililerine göre yaklaşık 4 milyar 800 milyon insanın interneti yok. Bu sistemle evlerinde interneti olmayanların sadece bir anten bulundurmaları yeterli olacak.

Yeryüzünden 20 kilometre yükselikte stratosferde uçmaları planlanan balonların 100 gün boyunca 40 kilometre çapında bir alanda internet bağlantısı sağlaması amaçlanıyor.

Balonların felaket bölgelerinde iletişim sistemlerinin zarar gördüğü bir durumda kurtarma ekiplerine yardımcı olacağına da dikkat çekiliyor.

Eğer yeni teknoloji başarılı olursa, fiber kablo döşünmesinin zor olduğu bölgelerde, özellikle de Afrika ve Güneydoğu Asya’da internet kullanımının artacağı belirtiliyor.

Not: Arkadaşlar Sanirim Google bu doğrultuda çıkarları amaci ile ticari bi organizasyon içerisinde.. 

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*