Read more »

"/> halı temizleme ipuçları - Guzyeli.com

Halı temizleme ipuçları nelerdir

haliresimi

Halı, evin zeminine serilen ev eşyasıdır.  Evde en hızlı kirlenen eşyalardan biri de halılardır. Halıları temizlemenin birçok yöntemi vardır. Halınızın türüne ve lekenin çeşidine göre halıya yapacağınız işlem değişir. Halınız leke olduğu zaman yapmanız gereken ilk işlem havlu peçete ile lekenin sıvı kısmını alın.

Sonrasında halıdaki lekeye hızlı bir şekilde müdahale edin. Lekeleri çıkarmanın en kolay yolu leke taze iken lekeye müdahale etmektir. Leke kuruduğu zaman, halı lekenin derinine işleyerek çıkması bir kat daha zorlaşır.

Halı temizleme ipuçları nelerdir, halıdaki lekeler en hızlı nasıl çıkarılır, halı nasıl temizlenir, halı temizlerken doğal bir temizleyici kullanmak isterseniz, sirke ya da karbonat kullanabilirsiniz.

Halınızdaki lekeyi temizlerken, lekenin cinsine göre işlem yapmalısınız. Halınızdaki lekeyi temizlerken, halınızı fazla ıslatmayın. Çünkü halının üzerindeki leke temizlenirken fazla ıslanırsa, leke halının etrafına yayılacaktır. Lekeyi temizlemek bir kat daha zorlaşacaktır.

Halı temizleme ipuçları nelerdir, halıdaki lekeleri temizlemek için nelere dikkat etmek gerekir, lekeyi temizledikten sonra halı nasıl kurutulur, halının lekesini sildikten sonra lekeli yere ıslakken ayak basmayın.

Halının ıslak kısmını olabildiğince hızlı bir şekilde kurutun. Halıyı kurutmak için dışarıya çıkarıp kurutabilirsiniz. Halıyı dışarıda kurutmak mümkün değilse, saç kurutma makinesi ile halınızı kurutabilirsiniz. Halınızı kurutmak için kesinlikle radyatör kullanmayın. Leke çıkartma işlemi bittikten sonra halıdaki lekeli olan ıslak bölgeyi kuruması gerektiği şekilde düzeltin.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*