Read more »

"/> Karnımdaki yağlardan nasıl kurtulurum - Guzyeli.com

Karnımdaki yağlardan nasıl kurtulurum

karinyaglari

   KARNINIZDAKİ YAĞLARDAN KURTULMAK İÇİN YEŞİL ÇAY TÜKETİN

Journal of Nutrition dergisinde yayımlanan yeni bir araştırmaya göre, hergün 5 bardak yeşil çay içmek özellikle karın bölgenizdeki kilolardan iki kat daha hızlı kurtulmanıza yardım ediyor. Bu durum, enerjiyi arttırdığına ve yağları yaktığına inanılan yeşil çaydaki kateşin ve antioksidanlar sayesinde oluyor. Ayrıca uzmanlar, kateşinin vücut yapısını başka yönlerden de etkileyebileceğini düşünüyor.

Kilo vermeyi artırıcı etkisinin yanı sıra, uzmanlar spor içecekleriyle yeşil çayı 12 hafta boyunca birlikte tüketen insanların kanlarındaki kalp hastalığıyla ilişkilendirilen bir yağ çeşidi olan trigliserid miktarının azaldığını keşfettiler.

Yemek yediğimizde vücudumuz enerji için ihtiyacımız olan kaloriyi yakar. Fazla gelen kaloriler trigliseride dönüştürülür ve daha sonra kullanılmak üzere yağ hücrelerinde depo edilir. Normal miktarda trigliserid sağlığımız için önemlidir. Fakat, trigliseridin yüksek miktarlarda olması kalp hastalığı riskini artırabilir. Çok yüksek oranlarda trigliserid ise belli insanlarda pankreatite yol açabilir.

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*