Read more »

"/> sabah ve gece yapılan cilt bakımları - Guzyeli.com

Sabah ve gece yapılan cilt bakımları

ciltbkm

Doğuştan kusursuz yaratılan cilt dokusu, yaş, yanlış beslenme ve çevresel faktörlerin etkisiyle, doğal yapısını muhafaza edememektedir. Vücudun dış faktörlere karşı ilk savunma mekanizması olan cildin yaşla orantılı bakım ürünleri ile beslenerek hasar gören kısımların kendini yenilemesine yardımcı olmak gerekmektedir.

Vücutta, yağ tabakası ilave edildiğinde ortalama 9 kg ağırlığı ile önemli bir orana sahip deri dokusunun, yaşla birlikte oluşan elastikiyet kaybını önlemek ve yapı taşlarını korumak için sağlıklı beslenme ile beraber özel bakım ürünlerinden faydalanılmalıdır.  Cilt dokusu, vücudun diğer organları gibi, tüketilen besinler ve uygulanan bakımlarla ilgili, doğallık ile birlikte istikrar da aramaktadır.

Vücudun ihtiyaç duyduğu her ürünü düzenli uygulamak, cildin sağlıklı yapısını korumanın temel şartlardandır. Mevsiminde tüketilecek sebze ve meyve ağırlıklı beslenme şekline ilaveten, düzenli olarak sabah ve gece yapılan cilt bakımları neticesinde elastik, parlak ve biyolojik yaştan bağımsız bir cilt dokusuna sahip olunabilmektedir.

Günümüzde yağlı, kuru ya da karma gibi farklı cilt tipleri için geliştirilmiş cilt bakım ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca farklı yaş grupları için geliştirilen ürünlerle yaşlanma etkilerine karşı sağlıklı önlemler alınabilmektedir. Önemli olan cilt tipini doğru olarak belirlemektir. Yağlı bir cilt için yağ oranı düşük, nemlendirmeye yönelik ürünlerin kullanılması uygun bir seçenektir. Aksi takdirde sivilce ve siyah nokta gibi yağlı ciltlere özgü cilt kusurları meydana gelebilmektedir.

Cilt tipine uygun doğru kullanımlar sonucunda ciltte zamanla kusurların azaldığı, gözeneklerin açılarak nefes aldığı, parlak ve canlı bir görünüme sahip olduğu gözlenmektedir. Aktif yaşam koşullarında, gerekli cilt bakım uygulamaları ihmal edilebilmektedir. Sabah saatlerinde ve yatmadan önce kısa sürelerde pratik olarak uygulanacak temizleme jeli, krem, losyon ve kusurlara yönelik özel amaçlı cilt bakım ürünleri ile cilt sağlığını korumak mümkündür.

Cilt dokusu, güne başlarken ve gün bitiminde aynı durumda olmayacağı için bu saatlerde farklı bakım uygulamalarının yapılması gerekmektedir. Sabahları güne zinde olarak başlanmasını sağlayan ürünler ile gün içinde yorgun düşen cildi sabaha kadar rahatlatmayı sağlayan ürünler farklı yapılardadır. Vücut üzerinde farklı bölgelerde renk, elastikiyet ve kalınlığı değişkenlik gösteren cilt dokusuna uygulanacak uygun ürünlerle cildin koruyuculuk oranı artırılabilmektedir.

Unutmamalıdır ki, cilt güzelliği aynı zamanda iç huzuru yansıtan bir unsurdur. Uygun cilt bakım ürünleri ile içinizdeki huzuru cildinize yansıtın!

 

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*