Read more »

"/> Sağlıklı Kahvaltı - Guzyeli.com

Sağlıklı Kahvaltı

kahvalti

 

Sabah aktif ve enerjik olmak istiyorsak, sağlıklı kahvaltıya ihtiyacımız var. Sağlıklı kahvaltıda ki sorun, sağlıklı kahvaltı için sık sık yeterli zamanı bulamayız veya sağlıklı gıdalardan yana doğru seçim yapamayız.

Ortalama olarak, sağlıklı kahvaltımız, çok yağlı yiyeceklerden (kızarmış yumurta, sucuk, pastırma, peynir), ya da basit şekerlerle zengin gıdalardan ( yoğurt dolgu maddesiyle, sandviç, tatlı lapası) oluşur.

Burada bazı sağlıklı kilo verme tarifleri var:

1-  Yulaf ezmesi, keten tohumu, çilek, badem. Lapası mükemmeldir. Biraz tarçın ve bal ekleyebilirsiniz. Sütle pişirirseniz, kaymağını alın. Büyük sağlıklı bir kahvaltı, protein, lif ve faydalı yağlar açısından zengin- benzer maddeler ile yulaf ezmesi. Yemek en iyi tadı verir ve pişirmek için çok zaman gerektirmez.

2-  Taze meyveler, yoğurt, tahıl. Genel olarak, o, dolgu maddesiyle yoğurt dükkanlarının örneksel versiyonudur. Çünkü, yoğurt dolgusu sabah ihtiyacımız olmayan çok fazla şeker içerir, çeşitli meyveleri, tahıl ve tohumları eklemeyi yoğurt kendisi yapabilir.

3-  Greyfurt, badem ezmesi ile ekmek ya da tam tahıllı ekmek. Badem yağı, fıstık ezmesinden daha sağlıklı bir üründür.

4-  Taze meyve salatası. Elma, kavun, çilek, portakal, armut, muz, üzüm ve herhangi bir şeyi kesin. Bir dolgu olarak, limon suyu veya ıhlamur, ya da tuzlu yoğurt kullanabilirsiniz.

5-  Protein kokteyl. Milkshake ile meyveyi bir blender ile karıştırın (Ayrıca soya sütü kullanabilirsiniz). Karışıma, yulaf gevreği, tohum ve tahıllar ekleyebilirsiniz.

6-  Biberli yumurta. Bir çok insan yumurtayı sever, en yararlısı bir çok meyve ile birleştirilmişi olurdu: biber, soğan, brokoli, zeytin yağı bobini.

7-  Meyveli çökelek peyniri. Çökelek peynirini herhangi bir meyve ile karıştırın: elma, turunçgiller, çilek. Bir kaç kaşık ekşi krema ekleyebilirsiniz.

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*