Read more »

"/> Samsung Ativ Q - Guzyeli.com

Samsung Ativ Q

ativqtabletts

Samsung’un geçtiğimiz haftalarda Londra’da tanıttığı Ativ serisinin en ilginç üyesi tablet-laptop melezi AtivQ modelinin Avrupa fiyatı da ön siparişlerde belli oldu

Ativ Q modeli tablet halindeyken kızak yardımıyla dokunmatik ekranı yukarı doğru hareket eden ve klavyesi ortaya çıkan bir tasarıma sahip. Modelin ekranı bu durumdayken arkaya doğru çevrilip farklı bir kullanım pozisyonu oluşturuyor. Modeli rakiplerinden ayıran ise Windows 8 ve Android işlem sisteminin birarada sunuluyor olması.

Alınan bilgilere göre modelin Ağustos ayında satışa çıkarılacağına dair işaretler verilmiş olsa da Almanya’da bazı perakende zincirlerini ön sipariş almaya başlandığı ve dağıtım tarihi olarak 8 Temmuz gösteriliyor.

Model 1599 Avro gibi oldukça yüksek bir fiyata sahip. Ancak Samsung’un kesin bir fiyat detayına girmemesi seviyenin biraz daha düşebileceği düşüncesine yol açıyor.

Samsung Ativ Q modelinde 13.3 inçlik ekranda 3200 x 1800 piksel çözünürlük desteği bulunuyor ve full HD ekranlara kıyasla 275ppi ile tam 2.8 kat daha yüksek piksel yoğunluğu sunuyor.

Model Haswell tabanı 1.6 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Core i5 4500U işlemci,  Intel HD 4400 grafik birimi, 4GB DDR3 bellek, SPen desteği, 720p ön kamera, 128GB depolama kapasitesi,  Android 4.2.2 ve Windows 8 işletim sistemi şeklinde diğer özelliklere sahip.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*