Read more »

"/> Selulit azaltma yöntemleri - Guzyeli.com

Selulit Azaltma Yöntemleri

selulit

SELÜLİT AZALTMA EGZERSİZLERİ

 Selülit azaltma egzersizleri-Fiziksel olarak desteklenmediği sürece hiçbir teknik selülite karşı etkili değildir.

Hangi egzersizler selülitten kurtulmaya yardım eder?

Egzersiz ve spor yapmadan selülit problemini çözmenin imkansız olduğunu söylemek doğrudur. Kadınların diğer metodları denemeleri ve etkilerinden memnun kalmalarına rağmen selülitler tekrar meydana gelecektir.

Haydi selülitin nasıl oluştuğunu ve selüliti azaltmak için  egzersizlerin nasıl yardımcı olacağına bakalım..

Selülit annelik için yağ hücrelerinin vücutta birikmesidir. Şaşırdınız mı? Bu yağ hücreleri-ısı ve besin kıtlığında çocuğun korunması ve beslenmesi için gereklidir-onun yaşamasını sağlar. Çocuğun doğasının korur. Kadınların basen bölgesinde depolanan bu hücreler  yaş ilerledikçe sürekli olarak depolanır. Bu yüzden metodlarla selülit görüntüsü engellenmez,sadece gelişimini durdurabiliriz.

Bu yüzden fiziksel egzersiz olmadan bunu yapamazsınız. Sadece bu şekilde kas yapabilirsiniz ve “portakal kabuğu” hakkında endişe etmezsiniz.

Selüliti azaltmak için iki basit ama oldukça etkili çocukluğumuzdan bildiğimiz egzersiz vardır, ,şimdilik ısınma kavramı kısaca açıklıyoruz ama aşağıda ayrıntılı biçimde açıklayacağız.

Isınma nedir? Bu kaslarımızı egzersiz için hazırlayan hazırlık egzersizleridir. Bu ilk olarak egzersizden maksimum fayda sağlayacak ve ikinci olarak mümkün fiziksel travmalardan koruyacaktır. Egzersiz kolayca:

1.Gövdeyi öne arkaya

2.Baldırların çevrilmesi

3.Çömelme

4.Her iki bacakla atak

5.Tek bir noktada yürüme, dizleri kaldırma

6.Ayak tabanında zıplama

Her insanın kendine uygun çalışma oranı vardır, kaslar yavaşça yanmaya başlayıncaya kadar yapmalıdırlar ve bu hareketler herhangi bir rahatsızlık yaratmamalıdır. Her egzersiz 20 ile 50 kez arasında tekrarlanmalı sonra da problemli bölgelere selülit karşıtı krem uygulanmalıdır.

Selüliti azaltmak için sihirli egzersizler

İlk alıştırmaya geldiğimizde, bu alıştırmanın adı ip atlamaktır. evet, doğru, ip üzerinden atlamak. hiçbir fitness eğitmenine gerek duymadan kızların en sevdiği antreman olan ip atlamaya harcayacağınız performans, diğer egzersizler ile karşılaştırılamayacak düzeydedir. Bu egzersizde bolca zıplamanız, yani bunu en azından 15 dakika boyunca yapmanız gerekir. Yoruldunuz mu? Dinlenin, odada dolaşın, hatta duvara dayanıp dinlenebilirsiz bile; fakat ne olursa olsun oturmayınız. Dinlendiniz mi? Tekrar ip atlamak için harekete geçin..15 dakikayla başlayın ve her derste 45 dakikaya kadar arttırın. Bu formu tutturunca yine her derste kademeli olarak 15 dakikaya dönün. Sonuç olarak iple kilo verebilir ve selülitleri azaltabilirsiniz.

Selülitin korktuğu ikinci egzersiz “hulahoptur” Çemberi çevirmek sadece selüliti yok etme ve basen bölgesindeki kan durgunluğunu yok etmek anlamında değil aynı zamanda daha ince bir bel ve omurga ve sindirim problemlerini çözmek anlamındadır. Her apartmanda jimnastik çemberleri için birçok oda var. Çemberi çevirmek miktar değil zaman olarak değerlendirilmelidir. Çemberi çevirdikten sonra biraz kaldırın ve 15 dakikaya kadar çevirin. Uyarı! Çemberi 15 dakikadan daha fazla çevirmek imkansızdır, özellikle geceleri, karın ve basene aşırı kan akışının olması istenmemektedir.

Başka ne söyleyebilirim? Sadece bir ay boyunca her gün yapılan egzersizle olanlar karşısında nasıl hissedeceğinize ve selülitlerinizin durumuna şaşıracaksınız ve bu size büyük bir mutluluk ve güven verecek.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*