Read more »

"/> Sigaraı bıraktım kilo aliyorum - Guzyeli.com

Sigarayı bıraktıktan sonra kilo vermek

sk

 Sigarayı bıraktıktan sonra kilo vermek, sigarayı bırakanı ilgilendiren temel sorundur.

Sigarayı bıraktıktan sonra kilo vermek konusunda birkaç ipucu. Sigarayı reddettikten sonra hızlı bir kilo artışını önlemek için gereken:

Kendiniz gıda ile teşvik etmeyin. Diyetinizi kontrol ederseniz, ekstra enerji kazanmazsınız. Kendinizi şımartmak istiyorsanız, aşırıya kaçmadan yapın. Sonuç olarak, denge 300 kalori azalacaktır;

Sigara içenlerin metabolizma seviyesi yükselir. Örneğin, her gün yarım saat bir bisiklet yolculuğu (ofiste çalışırken bile) yapabilir ya da yaya 30 dakika yürüyebilirsiniz: diğer daha az 200 kalori.

Buna ek olarak, her gün iki litre su içmek ve bol sebze ve meyve yemek çok önemlidir. Bu maddelerin bulunduğu, sıvı, sindirimi teşvik edecektir. Gördüğünüz gibi sigarayı bırakırsanız, kilo kaybetmek mümkündür.

Sigarasız yeni bir yaşama başladıktan sonra ilk günde diyete başlamak herhangi bir durumda imkansızdır. Beslenme alışkanlıklarınızı yavaşça değiştirmeniz daha iyidir. Beslenme uzmanları, bıraktıktan iki yıl içinde depo edilen aşırı kiloları alma riskini tartışıyorlar.

zamanda iyi doyurur.

Gıda arasında daha iyi lokma değildir, ve her 2-3 saatte biraz yiyin. Kısa aralıklarla yemek yemek kilo kaybına teşvik eder, çünkü vücut açlık moduna geçer ve vücutta depolanan yağları yakmaya başlar. Her yemekten maksimum zevki almak gereklidir- her bir lokmayı çiğneyerek ve her yudumun tadını çıkarın.

Başka ne yardımcı olur?

Gıda sigara özleminizi unutmanıza yardımcı olmazsa, ağız ve akciğerlerde durdurarak mümkün olduğunca uzun süre, derin bir nefes temiz havayı deneyebilirsiniz.

Onlar bir paket sigarayla yaklaşık 200 kalori yaktıklarını, bu yüzden diyetin spor yapmayı kısıtlamayacağını söylerler. Bu 200 kaloriyi spor salonu yada havuzda yakarsınız.

Böylece, her gün 20-30 dakika koşu yada yüzme yiyecek alım miktarında herhangi bir katı kısıtlama olmadan ağırlığı normalde tutmaya yardımcı olacaktır. Yoga, parkta yürüyüş, doğada yürüyüş de yardımcı olacaktır. Ana şey kendinizle ilgilenmek için umutsuzluğa kapılmayın ve ekstra kilolar için beklemeyin.

Sağlıklı bir yaşam tarzını daha iyi ayarlamak için, herhangi bir diyete başlayın ve gereksiz kiloları vermeyi deneyin. Ani bir açlık durumu olduğunu varsayalım, her zaman çantada sakız veya şekersiz şekerleme olmalıdır. Kızartmalar komposto ve yüksek kalorili salatalar, taze sebze ve meyvelerin yerini alabilir.

 

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*