Read more »

"/> windows 8 dns değiştirme - Guzyeli.com

Windows 8’de DNS değiştirme

windows8

Windows 8 DNS Değiştirme Ve DNS Ayarları

Windows 8’de DNS ayarlarını değiştirmek için Denetim Masası açılarak (giriş ekranına Denetim Masası yazın) ve şu adımları takip edilir: Ağ ve internet > Ağ ve Paylaşım merkezi. Sağ tarafta internet bağlantınızı bularak ve mavi bağlantının üzerine tıklayın.

Açılan pencereden özellikler’e tıklayın. Bağlantı özellikleri penceresinde karşınıza bir liste çıkacaktır. Bu listede Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) kısmı bulunur ve tıklayarak seçilir (işareti kaldırılmaz). Özellikler’e tıklanır.
Açılan penceredeki alt kısımda “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:” seçeneği tıklanır. Artık alt tarafta etkin hale gelen iki kutucuğa kullanılmak istenen DNS adresleri eklenebilir.
Google’ın DNS adreslerini kullanılmak istenirse bir ve ikinci kutucuklara 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yazılır. Windows 8’de DNS değiştirme işleminde Open DNS’i kullanılmak istenirse 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adresleri kullanılabilir.
Tamam’a basılarak pencere kapatılır, daha sonra açık kalan pencereleri kapatmak için iki kez Kapat’a tıklanır.

Bilgisayarımızdaki bu DNS ayar değişikliğinin geçerli olabilmesi için web tarayıcısının kapatılıp tekrar açılması gerekebilir.

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*