Read more »

"/> Hyundai i20 2015 - Guzyeli.com

Yeni Hyundai İ20 2015 Hakkında

hyundai

Muhteşem görünümlü yeni Hyundai i20 2015 yenilenen dizayn ve etkileyici tasarımıyla sevenlerini bekliyor. B segmentindeki araçların içerisinde piyasa değeri ve pazarı olan i20 bayilerinde alıcılarıyla buluştu.

Gözle görülecek değişikliklere sahip olan yeni i20.İlketapta öne çıkan, kasasının eskisine göre büyüklüğüdür. Ayrıca bagaj hacminin 326lt. Ye kadar yükseltildiği görülmüştür. Bunun yanında diz mesafesi de 1881 mm’ye kadar çıkartılmıştır. Yeni görünümü ile kusursuza yakın daha modern görünüme sahip bir otomobil ortaya çıkartılmıştır.

Motor özelliklerine gelince; pek bir değişiklik yapılmamıştır ve motorlarınla fazla oynamaya gerek duyulmamıştır çünkü bu otomobiller yakıt cimrisi vede ekonomiktir. Türkiye’de Hyundai i20ler 3 çeşittir.2 benzinli (1otomatik,1manuel) bir de dizel olmak üzere satışa sunulmuştur.

1248-1,2 D-CVVT Hyundai i20 en hesaplı model olup benzinli motora sahiptir ve 84 beygirdedir.

1396 -1,4 CVVT hyundai i20’ler ise otomatik ve benzinlidir,99 beygirdir.

1396 – 1,4 CRDi dizel motora sahip modeli ise  89 beygirdir.

Genelinde aracın dış yapısındaki değişimler göze çarpıyor; led entegre projeksiyon farlar araca çok hoş bir hava vererek daha da dikkatinizi çekecek yapıdadır. Bunun yanında ön sis farları ve ön altıgen şeklindeki radyatör ızgarası kendini göstererek büyük kitlelere doğru ilerlemektedir. Hyundai i20 ‘nin de jantlarına göz atmadan geçemeyiz. Tasarım harikası olan “16”lık jantlar hem yola hem göze hem de alıcılara hitap ediyor.

Tavandaki panoramik cam adeta özgürlüğe doğru koşturmakta ve hayal dünyanızı bir nebze olsun masal diyarlarına kaçırıyor sınırsız gökyüzü, sınırsız gece ve yıldızlar ufkunuzu genişletiyor.

Gelelim led dizaynlı dikiz aynalarına! Gövdenin rengi ile aynalar ve üzerinde albenisi çok olan ledler kanınızı ısıtacak şekilde birbirine uyarlanmıştır, birde c sütunları siyah parlak renkli olup yeni i20 lerin vazgeçilmez bir alışkanlığı olmaya gezdiğiniz yerlerde iz bırakmaya devam edeceğe benzemesi bir tutku haline geleceği şimdiden gözlerden kaçmıyor.

Stop grubu olsun, arka tamponlar çift renkli olup üzerindeki difuzörler araca sportif bir görünüm kazandırıyor. Yani araca dikkatli bir şekilde baktığımızda kapı üzerindeki çıtalar bile ayrı bir hava katıyor. Birde arka camlardaki karartmalar, mikro antenler, gösterge panelleri, navigasyon – Türkiye Haritası, radyo cd. dvd.mp3 çalar, bluetooth, usb bağlantısı ve kart okuyucular, hoparlörler, iğneden ipliğe en ufak ayrıntıya kadar yenilenmiştir.

Camlar elektronik olup keyfe değer, direksiyonu ayarlanabilir yükseklik ve derinlik ayarları mevcuttur ,krom kaplı dır iç kapı kolları buda aracın ne kadar kaliteye önem verdiğini gösteriyor. Konfor ve yol tutuşu da aracın en gözden kaçmazları, ayrıca hız sabitleyici ve hız limitleyici özelliklere sahip olup yeni i 20 de hız limitleyici ilave özellik olarak gösterilmektedir; buda kendinizi kontrol ederek güvenle bir yol seyir etmenizi sağlar. Dahası da var otomatik yanan farlar sayesinde havanın karanlığında, tünellerde, otoparklarda ışığın şiddetini ölçerek farlar otomatik devreye girer buda sürücü için ayrı bir zevk olsa gerek.

Klimalar ise manuel olup otomobil içindeki havayı dengeleyerek büyük rahatlık göstermektedir. Birde her şeyiyle kendini tamamen yenileyen Hyundai i20’ler merkezi kilit sistemine sahiptir, torpidoda düşünülmüştür aydınlatmalı ve soğutmalı özelliği sayesinde de konforu bizlere sunmuştur. Kapı içlerindeki cepler olsun, bagaj içindeki aydınlatmalar olsun; en ufak noktasına kadar kısaca her şeyiyle yeni i20 bayiliklerde siz sevenleriyle buluşmaya hazır.

Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,

Yorum Yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

*